Про соуси
Головна Цікавинки Ресторан «Географія»

Про соуси

Готельно-ресторанний комплекс

Про соуси

Посилення смакових якостей компонентів страви – базове завдання кулінарів. Рецептори більшості людей розбещені, а вибагливість до смаку страв сягає найвищого рівня. Харчування перестало виконувати прості функції і перейшло до естетичних завдань. Ми хочемо розумно споживати, красиво оздоблювати, дегустувати, коментувати та постійно обирати нову їжу. Із соусом будь-яка страва може стати довершеною, проте при неправильному його виборі вона умовно здешевлюється.

Оповідають, що соуси у традиційному їх розумінні з’являлися у 12 столітті. Їх називали за домінантною компонентою, що спрощувало розуміння смаку, а також зумовлювало появу нових варіацій. У 18 столітті соуси почали отримувати так звані дипломатичні назви. Кулінарія сягнула рівня винаходів, тому страви та соуси називали на честь людей.

Від основи соусу залежить калорійність страви

Основою соусу може бути вода, бульйон, олія, овочеві або фруктові соки та пасти, молочні продукти, оцти та вино. Від того, яку основу обрали для приготування соусу, залежить остаточна калорійність страви, особливо у тих випадках, коли соус є частиною страви, а не подається до неї. Таким чином, ці аксесуари кулінарії можуть бути визначені як легкі, середні та насичені.

Інші класифікації

Для гарячих соусів використовують бульйони – м’ясні, рибні та грибні. Відповідно, зберігають у закритому посуді і подають безпосередньо до страви. В домашньому ужитку слід пам’ятати, що гарячі соуси можуть утворювати плівку на поверхні, тому їх потрібно розмішувати.

Холодні соуси чудово пасують до холодних страв з дичини, риби та овочів, або, приміром, до раків. Певна додаткова категорія до соусів – це салатні заправки та овочеві маринади. Масляні суміші поєднують із сандвічами, і нерідко із м’ясними та рибними стравами.

За способом сервірування соуси умовно поділяють на дві групи. Соуси першої групи подають до столу окремо і додають до вже готової страви. До другої групи належать соуси, які додають у страву в процесі її приготування.

Дедалі більш популярними стають гострі азійські соуси, наприклад, соєвий соус, підсолоджений пальмовим цукром: темний та густий, сиропоподібний соєвий соус. Його нерідко доповнюють такими спеціями, як зірчатий аніс, кориця, чорний перець, коріандр та гвоздика.Ідеальний для пікантний страв, інколи він доповнює навіть десерти. Устричний соус є популярним додатком для гарячих страв у Китаї, В’єтнамі, Таїланді. Він представляє собою густу, тягучу субстанцію з уварених у соєвому соусі устриць та оцту. Устричний соус здебільшого має солонкувато-солодкий смак, додається наприкінці смаження на сковорідці wok або на грилі. Тайський соус із чилі гарно поєднується з куркою, рибою, м’ясом, також широко використовується у якості салатної заправки, він також додається до маринадів для запікання. Певна особливість соусу — вдале поєднання гостроти перця чилі та солодкуватості.

Вхід

Реєстрація

Заявку на бронювання відправлено