​Користь хамама
Головна Цікавинки Готель «Географія»

​Користь хамама

Готельно-ресторанний комплекс

​Користь хамама

Історія східних бань налічує не одне століття. Їх поява датується другою половиною першого тисячоліття, а давніми родичами бань вважають римські терми. Позаяк деякі властивості перших купалень збережені, східні бані – такі, якими вони представлені для сучасників – мають певні особливості.

Технологія їх облаштування була детально описана англійськими подорожуючими у 19-му столітті, проте створенню бань літописці завдячували мешканцям сучасної Туреччини. Втім, саме хамами розповсюджені по всій території мусульманського Сходу. У буквальному сенсі, якщо говорити про словотворення, «хамам» - це розповсюдження пари. Нині турецькі бані – законотворці та істинні храми релаксації. Сучасні течії прихильників здорового способу життя додають у цей логічний ряд медитацію – як основу самопізнання та релаксації.

Хамам для здоров’я чи для схуднення?

Турецькі бані – це острови здоров’я. Тут заведено проводити важливі для фізичного тіла процедури. Існує така думка, що хамам – це острівець демократії, адже тут відсутні розбіжності між бідними та багатими, привабливими та некрасивими. Вважалося ще здавна, що хамами можуть відвідувати абсолютно всі, без винятків. У давнину, в Туреччині, наприклад, це стосувалося і жінок, які поза межами бані мали багато обмежень.

Жінки не просто очищували власне тіло, а спілкувалися тут з подругами, демонстрували вбрання, насолоджувалися приємним теплом та м’яким світлом, принадами внутрішнього облаштування хамаму.

Відвідування бані – це певна послідовність процедур. Перша з них: розігрів тіла. Під час процедури відвідувачам радять забувати про все, що вони залишили поза межами бані, відволікатися від думок, поволі розслаблятися та насолоджуватися ароматною парою. Тепла пара розкриває пори шкіри, покращує роботу судин та серця, знижує тонус м’язів та допомагає організму якомога швидше позбутися токсинів.

Інша важлива процедура – це масаж, до якого застосовують ручний пілінг (помірне скрабування тіла за допомогою спеціальних рукавичок, інколи з використанням скрабуючих речовин). Ідеальні для такого масажу – рукавиці з козиної шерсті, а найкраще мило – це чорне мило, що має у своєму складі екстракт чорних олив, арганову або оливкову олію, евкаліпт.

Арганова олія вважається гіпоалергенною, а рукавицями з шершавою текстурою можна довго масажувати шкіру, особливо лікті. Втім, за допомогою таких рукавиць масажують також і обличчя, щоправда, виконують роботу більш плавно та делікатно.

Після процедури масажу тіло ополіскують водою і продовжують масажувати за допомогою масел. Згодом виконують обгартування з оліями та природніми есенціями – з глиною, морською сіллю. Останній етап – занурення у холодну воду, щоби закрити пори тіла.

Саме послідовність цих процедур допомагає досягти максимального ефекту для позбавлення зайвої ваги, а також для усунення набряків. Втім, виконання усіх етапів можливе у разі відсутності у відвідувача бані алергії, серцевої недостатності, шкірних захворювань. Тим не менше, саме хамам має якнайменше проти показів для людей з порушеннями функції серцево-судинної системи, адже температура повітря тут рідко сягає навіть 50-ти.

Одне з важливих запитань жінок: чи допоможе відвідування хамаму позбутися целюліту, і відповідь однозначно ствердна! З усього вищезазначеного робимо висновок, що відвідування хамаму – обов’язкова процедура для жінок, які стежать за своєю красою, і не менш приємна та корисна процедура для чоловіків, а відсутність проти показів для дітей робить цей вид відпочинку істинно сімейним.

Відвідати хамам готельно-ресторанного комплексу «Географія» можна в будь-який день, подбавши про попередню реєстрацію.

Вхід

Реєстрація

Заявку на бронювання відправлено